Gęstość kanwy

Awatar użytkownika
Anna Sz
Re: Gęstość kanwy

Postautor: Anna Sz » 20 gru 2016, 18:06

O właśnie Hanulek to jedna z tych osób, które stawiają te super równe xxx :loving:
Ja się staram jak mogę, ale nie zawsze to wychodzi :( Aczkolwiek muszę przyznać, że jeden jedyny raz miałam kanwę firmy Zweigart i faktycznie na niej te krzyżyki wychodziły bardzo ładne. A obracacie mulinę w trakcie wyszywania, tak żeby się nie skręcała?
Awatar użytkownika
Hanulek
Kontaktowanie:

Postautor: Hanulek » 21 gru 2016, 9:15

Anna Sz pisze:O właśnie Hanulek to jedna z tych osób, które stawiają te super równe xxx :loving:
Ja się staram jak mogę, ale nie zawsze to wychodzi :( Aczkolwiek muszę przyznać, że jeden jedyny raz miałam kanwę firmy Zweigart i faktycznie na niej te krzyżyki wychodziły bardzo ładne. A obracacie mulinę w trakcie wyszywania, tak żeby się nie skręcała?

Bardzo dziękuję za słowa uznania :*
Wszystko zależy jak się stawia krzyżyki - głównie w którą stronę ;)
Mnie się DMC nie skręca.
Awatar użytkownika
Anna Sz

Postautor: Anna Sz » 21 gru 2016, 11:23

Ja zaczynam od prawego górnego rogu do dolnego lewego i kryjący od górnego lewego do prawego dolnego. A Ty jak?
Awatar użytkownika
Hanulek
Kontaktowanie:

Postautor: Hanulek » 21 gru 2016, 16:09

Wyszywam tak: w jedną stronę /////// a w drugą \\\\\\\. Zaczynam od dolnego lewego do górnego prawego, a kryjący od dolnego prawego do górnego lewego.
Awatar użytkownika
Anna Sz

Postautor: Anna Sz » 26 gru 2016, 6:57

Czyli nieco inaczej niż ja, z tym że nie zawsze trzymam się takiego kierunku, bo tak naprawdę wszystko zależy od wzoru. Ale wracając do tematu gęstości kanwy to u mnie jest to najczęściej 14 ct.
Awatar użytkownika
Hanulek
Kontaktowanie:

Postautor: Hanulek » 28 gru 2016, 15:31

Ważne żeby w jednej pracy zachować konsekwencję :) Bo zmiana kierunku nitki kryjącej - moim zdaniem - daje brzydki efekt.
Awatar użytkownika
Anna Sz

Postautor: Anna Sz » 29 gru 2016, 10:26

A nie nie, nie chodziło mi o to, że zmieniam kierunek nitki kryjącej, tylko o to, że raz zaczynam od prawego górnego rogu, a raz od dolnego lewego :)

Wróć do „Muliny, igły, kanwy, tamborki - niezbędnik hafciarski”